Достапни линкови

logo-print

Русија го потпиша европскиот закон


Рускиот претседател Дмитри Mедведев го потпиша закон за ратификација на реформите на Европскиот Суд за човекови права. Законот предвидува зголемена ефикаснот на судот во Стразбур како и намалување на блокираните случаи. Русија е лидер во нерешени случаи.
XS
SM
MD
LG