Достапни линкови

logo-print

Кина против нови санкции за Иран


Кинескиот министер за надворешни работи Јанг Џиечи денеска предупреди дебатата за нови санкции против Иран негативно ќе влијае врз дипломатските напори. Тој оцени дека сега не е време да се разговара за санкции.
XS
SM
MD
LG