Достапни линкови

logo-print

Во Пакистан убиени неколку луѓе


Во експлозија што се случи во близина на едно женско училиште во северозападниот дел на Пакистан биле убиени најмалку шест лица, меѓу кои тројца странци. Локалната полиција соопшти дека експлозијата била предизвикана од бомба поставена покрај патот во близина на училиштето.
XS
SM
MD
LG