Достапни линкови

logo-print

Фолксваген со рекордна продажба на возила


Најголемиот европски производител на автомобили Фолксваген соопшти денеска дека во 2009 година продале рекордни 6,29 милиони возила. Фолксваген се бори со Тојота за титулата најдобар светски производител на автомобили. Германската компанија го зголемила производството од 2008 година за 1,1 процент.
XS
SM
MD
LG