Достапни линкови

logo-print

Карзаи предлага нови министри


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска во парламентот треба да поднесе нов предлог список на министри во втор обид за формирање влада. Карзаи во минатата недела наредил парламентот да го откаже својот зимски одмор за да ги разгледа новите кандидати. Претходно од 24 номинирани министри само седум беа прифатени од парламентот.
XS
SM
MD
LG