Достапни линкови

logo-print

Делегацијата на Европскиот Парламент не го посети Иран


Иранското министерство за надворешни работи соопшти дека делегацијата на Европскиот Парламент ја одложила посетата на земјата. Според министерството датата на средбата е променета за да има подобра и поконструктивна заедничка парламентарна соработка. Шефот на германската делегација, Барбара Лошбихлер соопшти дека посетата е бесмислена, бидејќи средбите со опозициските политичари се блокирани.
XS
SM
MD
LG