Достапни линкови

logo-print

Првиот човек на Советот на Европа во посета на Русија


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска ќе се сретне со Генералниот секретар на Советот на Европа Торбјорн Јагланд. За време на првата посета на Москва, Јагланд ќе ги покрене прашањата за човековите права и за укинување на смртната казна во Русија. Тој ќе има средби со руските политички лидери, како и со претставници на граѓански здруженија и активисти за човекови права.
XS
SM
MD
LG