Достапни линкови

logo-print

Клинтон се сретна со Махмуд Абас


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон се сретна денеска со палестинскиот претседател Махмуд Абас во Абу Даби. Нема детали од нивниот разговор. Утре Клинтон заминува за Израел да се сретне со тамошниот премиер Бенјамин Нетенјаху. Посетата на Средниот Исток е дел од процесот за помирување на Израел и Палестина.
XS
SM
MD
LG