Достапни линкови

logo-print

Речиси сите земји имаат долгови кон ОН


Најголемиот дел од земјите членки на Обединетите Нации не уплаќаат во фондовите на на светската организација. Претставник на Обединетите Нации соопшти дека 170 од вкупно 192 земји, вклучувајки ги и петте постојани членки на Советот за безбедност, Соединетите Држави, Русија, Кина, Франција и Велика Британија, имаат долгови кон Светската Организација.
XS
SM
MD
LG