Достапни линкови

logo-print

Иванов во посета на израелскиот парламент


Македонскиот претседател Ѓорге Иванов денеска во Изрела се сретна со претседателот на израелскиот патламент Реувен Ривлин. Тие се договориле преку формирање на Комитет за соработка на парламентите на двете земји, да ја интензивираат соработката во иднина. Иванов посетата на Изрел треба да ја заврши со средба до претседателот Бенјамин Нетенјаху и со шефот на израелската дипломатија Авигдор Либерман.

XS
SM
MD
LG