Достапни линкови

logo-print

Гугл со рекорден профит во последниот квартал


Компанијата Гугл денеска објави рекорден профит во последниот квартал, што укажува дека рекламниот пазар преку Интернет излегува од рецесија. Гугл наведува дека во третиот квартал има чиста заработка од 1,64 милјарди долари, што е за 27 насто повеќе во однос на истиот период лани.
XS
SM
MD
LG