Достапни линкови

logo-print

Хилари Клинтон во Татарстан


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска ќе ја посети руската република Татарстан со што го завршува нејзиниот прв престој во Русија откако ја презеде таа функција. Се очекува Клинтон да одговора на прашања на граѓаните на главниот град Казан. Клинтон во Москва разговараше со претседателот Дмитри Медведев и со шефот на дипломатијата Сергеј Лавров за можните санкции доколку Иран не се откаже од својата нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG