Достапни линкови

logo-print

Полицијата го расветлува инцидентот кај Белановце


Кумановската полиција при активности за откривање на лицата кои пред три дена пукаа во полициска патрола кај Белановце изврши претрес во домот на пет лица од село Опае, при што пронашла пиштол и радиостаници. Лицето кај кого е пронајден пиштолот немал довола за него.
XS
SM
MD
LG