Достапни линкови

logo-print

Молдавија ги укина визите за Романците


Новата молдавска влада, на првата седница, го усвои декретот на молдавскиот парламент за укинување на визите за романските граѓани.
Визниот режим за романските граѓани го воведе претходната комунистичка власт во април, откако го обвини Букурешт дека стои зад постизборните протести во Кишињев.

XS
SM
MD
LG