Достапни линкови

logo-print

Напад во близина на канцелариите на ПАСОК


Група анархисти синоќа во Атина извршиле напад со молотови коктели во близина на канцелариите на грчката опозициска партија ПАСОК. Анархистите фрлале молотови коктели и камења кон полициските сили, а потоа и кон канцелариите на ПАСОК.
Во инцидентот немало ранети.
XS
SM
MD
LG