Достапни линкови

logo-print

Еднодневен прекин на офанзивата во Авганистан


Авганистанските и сојузничките сили најавија дека денеска ќе ги прекинат офанзивните операции против талибанците како дел од одбележувањето на Меѓународниот ден на мирот. ,,Нема да ги напаѓаме бунтовничките позиции, доколку нема да бидеме нападнати,, изјави портпаролот на министерството за одбрана Мохамад Захир Азими.


XS
SM
MD
LG