Достапни линкови

logo-print

Мичел ги продолжува преговорите во Израел



Американскиот пратеник за Блискиот Исток Џорџ Мичел денеска во Израел ги продолжува разговорите со премиерот Бенјамин Нетанјаху за змрзнување на изградбата на доселеничките населби, што е клучно за обновување на блиско – источниот мировен процес. Американскиот претседател Барак Обама се обидува да организира состанок со Нетанјаху и со палестинскиот лидер Махмуд Абас на маргините на Генералното Собрание на Обединетите Нации во овој месец.
XS
SM
MD
LG