Достапни линкови

logo-print

Две ракети го погодија Израел истрелани од Либан


Полицијата во Израел соопшти дека две ракети биле истрелани од Либан врз северен Израел. Портпаролот Мики Росефилд преицираше дека остатоци се најдени во близина на Нахарија. Засега нема извештаји за повредени. Станува збор за прв случај по војнта меѓу Израел и Хизболах во 2006.
XS
SM
MD
LG