Достапни линкови

logo-print

Уапсен советникот на иранскиот опозициски лидер


Иранските безбедносни сили го уапсиле главниот советник на опозициониот лидер Мир Хосеин Мусави. Дописникот на Радио Слободна Европа јави дека Али Реза Бехешти бил уапсен вчера во Техеран. Во понеделникот пак, безбедносните сили уапднеле во канцелариите на Комисијата што ја формираше Мусави за да ги испита наводите за злоставување на уапсените кои учествувале на демонстраците по претседателските избори во Иран во јуни годинава.
XS
SM
MD
LG