Достапни линкови

logo-print

Далај Лама во Тајван


Тибетанскиот духовен лидер Далај Лама престојува во посета на Тајван за која Кина оцени дека ќе ги наруши односите меѓу Пекинг и Тајпеј. Далај Лама треба да ги посети жртвите на тајфунот што неодамна го погоди Тајван. Властите во Тајпеј соопштија дека не планираат да се сретнат со Далај Лама.
XS
SM
MD
LG