Достапни линкови

logo-print

Починал уметничкиот директор на зимските ОИ во Ванкувер


Организацискиот комитет на зимските олимписки игри кои ќе се одржат во 2010 година во Ванкувер вчера соопшти дека починал уметничкиот директор на игрите, Лео Обстбаум. Не се наведува причината за смртта. Лео Обстбаум е роден во 1969 година во Буенос Аирес и е автор на маскотата и на медалите за олимписките игри во Канада.
XS
SM
MD
LG