Достапни линкови

logo-print

ЕУ со нова имиграциона политика


Европската Унија ке предложи нова имиграциона политика до крајот на Октомври. Ова во Римини на прес конференција со италијанскиот министер за надворешни работи Франко Фратини, го изјави шведскиот министер за надворешни работи Карл Билд чија земја е преседавач со Унијата. Фратини по повод откривањето на 73 емигранти од Еритреја изјави дека овие луѓе кои дошле во Италија се европски проблем кој мора да биде заеднички решен.
XS
SM
MD
LG