Достапни линкови

logo-print

Расте бројот на загинати во руската хидроелектрана


Бројот на жртвите во руската хидроелектрана се искачи на 69, потврди руското министерство за вонредни сосотојби. Според претпоставките на спасувачите, нема никакви изгледи некој од преостанатите 6 луѓе по кои се трага да ја преживеал несреќата. Претседателот на електраната изјавил дека ќе бидат потребни најмалку 3 години централата повторно да проработи. Сеуште не се познати
причините за експлозијата во хидроелектранта, која се случи на 17 август.
XS
SM
MD
LG