Достапни линкови

logo-print

Деветмина загинати во пожар во Белгија


Девет луѓе загинале, а тројца други биле потешко повредени во пожарот што синоќа избувнал во еден дом за стари лица во белгиското место Мел што се наоѓа на 50 километри западно од Брисел. Во моментот на избувнувањето на пожарот во домот имало 90 луѓе. Пожарникарите велат дека до пожарот дошло поради технички причини.
XS
SM
MD
LG