Достапни линкови

logo-print

Руски нуклеарни подморници во близина на САД


Две руски нуклеарни подморници во изминативе неколку дена биле забележани во близина на американскиот брег, објави весникот Њујорк тајмс, цитирајќи претставник на американското министерство за одбрана. Тој додал дека ретко кога руската морница се доближува на стотина километри од американската морска граница. Се прецизира дека една од подморниците потоа се упатила кон Куба.
XS
SM
MD
LG