Достапни линкови

logo-print

Израелскиот шеф на дипломатијата осомничен за корупцијаИзраелскиот шеф на дипломатијата Авигдор Либерман изјави дека ќе се повлече од функцијата доколку биде под истрага за корупција. Израелската полиција вчера побара да биде покрената истрага против Либерман, под обвинение дека е вмешан во перење пари и попречување на судот. Либерман е осомничен и дека добил 2 ипол милиони долари за неговата кампања од илегални донатори.
XS
SM
MD
LG