Достапни линкови

logo-print

Американската економија ќе расте до крајот на годинава?


Американската економија веројатно ќе продолжи да расте во втората половина од годинава, велат високи американски функционери. Советникот за финансии на Белата куќа Лери Самерс рече дека постои „голема, голема веројатност да доживееме раст“.
XS
SM
MD
LG