Достапни линкови

logo-print

Авионска несреќа во Словенија


Две лица загинаа при пад на мал авион во близина на селото Излаке во централна Словенија. Според досегашните информации авионот бил во сопственост на Аероклубот „Загорје на Сава“. Имињата на загинатите сеуште не се соопштени а локалните власти ги испитуваат причините за инцидентот.
XS
SM
MD
LG