Достапни линкови

logo-print

Намалување на платите на романските министри


Романскиот Премиер Емил Бок соопшти дека од први август платите на министрите ќе бидат намалени за 20 проценти до крајот на декември годинава. Според Бок, тоа е мерка која покажува дека Владата е загрижена за финансиската ситуација во земјата. Романскиот Премиер посочи дека наскоро ќе бидат затворени неколку владини агенции бидејќи повеќето од нив се неефикасни
XS
SM
MD
LG