Достапни линкови

logo-print

Ирански закани за Израел


Шефот на иранската Револуционерна Гарда денеска предупреди дека Техеран ќе ги нападне израелските нуклеарни објекти доколку Тел Авив ја нападне исламската држава. Мохамед Али Јафари во изјава за државната телевизија додаде дека Израел е „во близок дострел“ за Иран.
XS
SM
MD
LG