Достапни линкови

logo-print

Нападнато седиштето на Нова Демократија во Грција


Непознати лица со рачно изработени експлозивни направи го нападнле седиштето на грчката владеачка партија Нова Демократија во Солун, пренесе грчката агенција АНА-МПА. Денешниот напад предизвикал пожар, што нанел материјални штети врз објектот. Десет минути подоцна автомобил на конзулатот на Република Кипар во Солун бил запален при сличен напад.
XS
SM
MD
LG