Достапни линкови

logo-print

Набљудувачката мисија на Обединетите Нации ја напушти Грузија


Набљудувачката мисија на Обединетите Нации ја напушти Грузија откако Русија минатиот месец Русија стави вето на предлогот за продолжување на мандатот на набљудувачите. Новинската агенција „Асошиејтед Прес“ пренесе изјава на неименуван службеник кој потврдил дека последните 130 набљудувачи денеска заминале од главниот град на земјата Шукхуми.
XS
SM
MD
LG