Достапни линкови

logo-print

Израелските власти ослободија поранешен член на Американскиот Конгрес


Израелските власти ослободија поранешен член на Американскиот Конгрес. Синтија Меккини беше притворена пред неколку дена на брод кој доставувал помош за Газа. Уште неколкумина активисти кои биле уапсени на бродот се се уште во затвор. Претставник на Обединетите Нации го нарече претресот на бродот „незаконски“.
XS
SM
MD
LG