Достапни линкови

logo-print

Дејтонските потписнички ке го контролираат вооружувањето


Потписничките на Дејтонскиот договор изразија готовност да ја превземат одговорноста при контролата на вооружувањето изјави денеска во Виена престсвникот на ОБСЕ Констанцо Периото. На веб страницата на Организацијата за Европска Безбедност и соработка пишува дека ова на состанок со Периото го потврдиле преставници на Хрватска, Црна Гора, Србија и Босна и Херцеговина.
XS
SM
MD
LG