Достапни линкови

logo-print

Иранскиот Претседател повторно го обвини Барак Обама


Претседателот на Иран Махмуд Ахмадинеџат денеска ги повтори обвинувањата дека САД се меша во иранската внатрешна политика. Државната новинска агенција ИРНА ја пренесува изјавата на Ахмадинеџат во која иранскиот Претседател констатира дека Барак Обама зборува за реформи и промени, и се запрашува зошто американскиот Претседател се меша на непристоен начин.
XS
SM
MD
LG