Достапни линкови

logo-print

Петмина полицајци загинаа во Ирак


Петмина полицајци загинаа во експлозија на бомба поставена покрај пат во градот Фалуја во западниот дел на Ирак. Неколку часа подоцна двајца цивили загинаа а триесетмина се повредени во експлозија на бомба поставена на автобуска станица во шиитската област Баја во Багдад. Американските вооружени сили соопштија дека нема промени во планот за нивно повлекување од земјата.
XS
SM
MD
LG