Достапни линкови

logo-print

Ингушетија не ја предава безбедносната контрола на Чеченија


Властите во Ингушетија соопштија дека нема да ја предадат безбедносната контрола на Чеченија по атентатот на претседателот Јунус Бек Јевкуров, кој сега е хоспитализиран во Москва. Портпаролот на претседателот на Ингушетија изјави дека сите чекори за одржување на стабилноста во републиката ќе бидат координирани од ингушетските власти.
XS
SM
MD
LG