Достапни линкови

logo-print

Западните земји жалат поради ветото на Русија


САД, Франција, Германија и Велика Британија изразија длабоко жалење поради тоа што Русија поднесе вето на продолжувањето на мандатот на мисијата на ОН во Грузија, се наведува во заедничкото соопштение на овие четири земји издадено вчера во Париз. Русија вложи вето за продолжување на мисијата, која речиси 16 години го надгледува примирјето меѓу Грузија и нејзиниот отцепен регион Абхазија, чиј мандат истече вчера.
XS
SM
MD
LG