Достапни линкови

logo-print

Ако има влошување на економијата ММФ ке помогне


Владата смета на поддршка од Меѓународниот монетарен фонд во повеќе форми, не исклучувајќи ја можноста во втората половина од годината доколку се влоши состојбата во Европа и Македонија да се размисли и за финансиска поддршка од ММФ, изјави денеска министерот за финансии Трајко Славески, запрашан за вчерашните разговори со претставниците на ММФ. На средбата се разговарало за движењата во светската и глобалната економија, а биле разменети мислења и за најновите показатели во македонската економија.
XS
SM
MD
LG