Достапни линкови

logo-print

Убиени 20 талибанци во јужен Авганистан


Авганистанското министерство за внатрешни работи соопшти денеска дека биле убиени 20-тина талибански милитанти во борбите во јужен Авганистан, во изминатиот викенд. Во одвоен инцидент, двајца германски војници од составот на НАТО биле ранети кога нивниот конвој налетал на мина во провинцијата Кундуз.
XS
SM
MD
LG