Достапни линкови

logo-print

Нови разговори за иранската нуклеарна програма


Францускиот претседател Никола Саркози утре во Париз ќе се сретне со Министерот за надворешни работи на Иран, со цел да разговара за иранската нуклеарна програма. Обединетите Нации го санкционираа Иран поради нуклеарната програма. Иранските власти, од друга страна, тврдат дека програмата за производство на збогатен ураниум не е наментета за производство на нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG