Достапни линкови

logo-print

Пакистанската армија убила 12 милитанти во Долината Сват


Пакистанските безбедносни сили соопштија дека убиле најмалку 12 милитанти во текот на операцијата против талибанците во северозападната Долина Сват. Во борбите со бунтовниците загинал и еден војник, а тројца се повредени. Пакистанската армија води битки со талибанските милитанти во градот Мингора во областа Сват и соопшти дека очекува дека за два-три дена градот ќе биде ,,исчистен“ од бунтовниците.
XS
SM
MD
LG