Достапни линкови

logo-print

Македонија не се пласира во финалето на Евровизија


Дуетот Некст Тајм не се пласира во финалето на изборот на Песна на Евровизија. Во синоќешното полуфинале, песните на десет земји беа избрани за да настапат во финалето в сабота во Москва, а меѓу нив не беше македонскиот претставник.
XS
SM
MD
LG