Достапни линкови

logo-print

Обама кон крајот на мај на средби со лидерите од Блискиот Исток


Белата Куќа соопшти дека претседателот Барак Обама кон крајот на мај во Вашингтон ќе оствари одвоени средби со израелскиот премиер Бејџамин Нетанјаху, египетскиот претседател Хосни Мубарак и палестинскиот претседател Махмуд Абас. Претседателот Обама ги очекува клучните партнери во напорите за постигнување мир на Блискиот Исток, изјави портпаролот на Белата Куќа Роберт Гибс.
XS
SM
MD
LG