Достапни линкови

logo-print

Претседателот на Таџикистан со критики за кралската свадба


Емомали Рахмон

Емомали Рахмон

Таџикистанскиот претседател Емомали Рахмон ја критикуваше денешната британска кралската венчавка, изјавувајки дека церомонијата во Лондон ги имала сите карактеристики на тоталитарен режим. На состанокот на владата во Душанбе, Рахмон оценил дека било претерано и медиумското внимание на овој настан, кој бил несоодветен поради глобалните проблеми.
XS
SM
MD
LG