Достапни линкови

logo-print

Притворен директорт на затворот во Кандахар


Тунелот во затворот во Кандахар

Тунелот во затворот во Кандахар

Директорот на авганистанскиот затвор во Кандахар од кој избегаа стотици затвореници низ подземен тунел, бил затворен заедно со блиските соработници.
Во тек е истрага за бегството од затворот, а ова затворањето на директорот на Затворот официјално не е потврдено.
XS
SM
MD
LG