Достапни линкови

logo-print

Авганистан бара од САД да ги прекинат воздушните напади


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи побара од Соединетите држави да ги запрат воздушните напади во неговата земја, наведувајќи дека во нив гинат многу невини цивили. Карзаи смета дека воздушните напади не биле ефикасен начин во борбата против тероризмот. Во последните неколку напади во провинцијата Фарах, според авганистанските власти, загинале сто и пеесет луѓе, повеќето цивили.

XS
SM
MD
LG