Достапни линкови

logo-print

Ахмадинеџат ќе бара втор мандат на претседателските избори во Иран


Иранската агенција Фарс јави дека Претседателот Махмуд Ахмадинеџат се кандидирал за јунските претседателски избори. Конзервативниот политичар досега не објави јавно дека ке се кандидира за втор мандат за Претседател на Иран.
XS
SM
MD
LG