Достапни линкови

logo-print

Русија протерува двајца канадски дипломати од Москва


Русија соопшти дека ќе протера двајца кандаски дипломати како одговор на потегот на НАТО кој протера двајца руски дипломати од седиштето на Алијансата во Брисел. Во образложението се наведува дека Москва била принудена на таков потег поради, како што се вели, непријателскиот акт на НАТО. Претставник на канадската амбасада изјави дека Отава изразува жалење од оваа контра-продуктивна мерка. Инаку, НАТО ги протера руските дипломати поради шпионска афера.
XS
SM
MD
LG