Достапни линкови

logo-print

Напад на аеродромот во Могадишу додека полетувал американски конгресмен


Претставници во Сомалија соопштија дека шест гранати биле истрелани кон аеродромот во главниот град Могадишу, во моментот додека авионот во кој се наоѓал американскиот конгресмен Доналд Пејн, се подготвувал да полета. Авионот безбедно полетал. Конгресменот Пејн бил во посета на Сомалија, на разговори со властите околу проблемот со пиратите кои делуваат во водите на земјата.
XS
SM
MD
LG